Kaip padėti artimam žmogui jeigu jis to nenori?

Visada sunkiausia padėti artimiausiam žmogui, o jeigu jis dar ir pats nenori, tai trigubai sunkiau.

Viena iš alkoholio vartojimo priežasčių – žmogus nori suvaldyti stresą arba užgožti vidinį nerimą. Aišku, alkoholis tokių savybių neturi, o atvirkščiai, jis tik sustiprina visas problemas, tačiau vartojantis to nemato, jo protas sukuria vidinę iliuziją, kad alkoholis jam nuo kažko padeda arba suteikia geras emocijas ir gelbėja jį. Pasąmoningai alkoholis žmogui yra kaip psichologiniai ramentai, ir kai mes sakome jam mesti alkoholį, iš karto susitinkame su prieštaravimu, su savisaugos instinktu. Žmogus bijo prarasti savo ramentus, nes kolkas jo protas nemato, kaip jis gali gyventi be jų.

Alkoholio vartojimas tai yra žmogaus elgesys. Nesvarbu,ką mes darytumėme, tačiau prieš kiekvieną veiksmą visada vyksta vidinis dialogas, mintys aktivizuoja norus (emociją), kuriuos priveda prie veiksmo. Todėl norėdami kažką pakeisti gyvenime, turite pirmiausiai keisti mintis (įsitikinimus) apie alkoholį, ir kurti naujus blaivius įsitikinimus, blaivius elgesio modelius, o jeigu paprasčiau – reikia išmokti gyventi blaiviai.

Jeigu žmogus priešinasi ir nenori keistis, tiesiogiai padėti jam nepavyks, nes jis blokuoja visą informaciją, visus mūsų žodžius, nes jis bijo…
Ar įmanoma padėti? Taip, ir yra tik vienintelis ir pats geriausias būdas – pagalba ne žodžiais, o veiksmais (neverbaliai), reikia tapti blaivaus gyvenimo pavyzdžiu.

Tokiu atveju mes po truputį pradedame formuoti blaivaus gyvenimo būdo elgesio modelius ir neverbaliai darome įtaką savo artimam žmogui.
Kuo daugiau aplinkoje yra blaiviai gyvenančių žmonių, tuo daugiau skatinamas vartojančio noras keistis, nes jo pasąmonė pradeda fokusotis į elgesio modelius be alkoholio.

Jeigu paprastai – skamba taip:
Jeigu žmogus mato, kaip jis gali gyventi be alkoholio, baimė atsisakyti alkoholio išnyks.
Jeigu žmogus neturi pozityvių įsitikinimų (tikėjimą) į alkoholį, jam jis bus nereikalingas.

Jei norite pakeisti kitą žmogų be jo noro, pradėkite nuo savęs, tapkite įkvepėju ir ateis laikas pokyčiams.
Taip pat galite jam parodyti organizacijas, kuriose žmonės švenčia šventes, šoka, linksminasi, atsipalaiduoja be jokių kvaišalų, nes jiems jų tiesiog nereikia, jie gyvena blaiviai.

Tokiu būdu Jūs motyvuojate žmogų keistis.

(Visited 34 times, 1 visits today)