Vėl pradėjau gerti, kas kaltas?

Praėjau blaivybės kursus, buvau net porą kartų užsikodavęs, net skaitydavau Allen Karr….
Po pirmo kodavimo negeriau metus, po antro – pusę metų, o po kursų pavyko susilaikyti tik porą mėnesių…
AŠ VĖL GRĮŽAU, VĖL GĖRIU, NEŽINAU, KAS SU MANIMI VYKSTA, KODĖL TAIP YRA?

Šis laiškas yra nukreiptas į šeimas, kurios patiria šią problemą.
Tai gyvybiškai aktualu, kaip ir priklausomiems žmonėms, taip ir Jų artimiesiems, nes nuo asmeninės ir artimo žmogaus blaivybės, priklauso šeimos gerovė įvairiose gyvenimo srityse. Mes visi norime džiaugtis, jausti meilę, būti harmonijoje su savimi ir artimaisiais, norime vidinės ramybės ir laisvės, tačiau kodėl taip gyventi neišeina? Kodėl atsiranda kažkoks neaiškus ciklas, kaip juoda ir balta gyvenimo linija? Pusę metų praeina gerai, tačiau po kažkiek laiko vėl atsiranda labai aštrus, nemalonus jausmas ir norisi nuo jo pabėgti arba jį užslopinti…

Norėdami suvokti KODĖL taip vyksta ir KAIP išsivaduoti iš šio užburto rato, išgirskite ir pritaikykite šią inormaciją:
✨1. Kiekvienas turi suvokti vieną svarbiausią dalyką: jeigu mano gyvenimo fonas – tai įtampa, nepasitenkinimas arba kitas nemalonus jausmas, tai neišvengiamai ateis diena, kai ta būsena prieis prie ribos ir neužilgo gali įvykti sprogimas. Instinktyviai mano protas ieškos variantų, kaip užslopinti šią vidinę kančią. Pasąmoningai vyksta gyvybės gelbėjimasis ir tame momente jau nieko nebesvarbu, tik asmeninis išlikimas, būtent todėl žmogus nors ir žino apie pasekmes, vis tiek grįžta prie seno būdo. PASĄMONINGAI JIS GELBĖJASI.

✨2. Reikia suvokti, kad jeigu mes paimsime ir ištrinsime iš žmogaus atminties visus prisiminimus apie alkoholį ir pas jį daugiau nekils minčių apie jį, jo pasąmonė vis tiek su viltimi ieškos būdo, kaip užslopinti vidinę kančią. Jeigu tai ne alkoholis, tai atsiras kitokios formos priklausomybė, pavyzdžiui, persivalgymas, kompiuteriniai žaidimai, lošimai, darboholizmas ir t.t, žodžiu, žmogus darys viską, kad tik užslopinti nerimą, tą vidinę kančią. Požymiai, kai žmogus jau yra arti prie sprogimo ribos: pagrindė – susierzinimas ir pyktis. Taip pat gali būti prisikabinimai prie antros pusės, kitų kaltinimas, stiprus nuovargis, net kai žmogus ir nieko nedaro. Žmogus nesąmoningai kurs situacijas, kad atsirastų priežastys prisigerti. Po to, kai žmogus palūžta, jis dažniausiai kitam sako: ,,TAI ĮVYKO DĖL TAVĘS. TAI YRA TAVO KALTĖ”.

✨3. Kad išspręsti šią problemą? priklausomas turi sau užduoti šitokį klausimą: KOKS JAUSMAS DOMINUOJA MANO GYVENIME? Jeigu aš jaučiu ramybę, pasitenkinimą, džiaugsmą, ar aš grįžčiau prie alkoholio? Su kokiu jausmu aš gyvenu? Koks mano gyvenimo fonas? Jūs pamatysite, kad alkoholis neturi jokios reikšmės, nes šaknis yra visai kitur… Ten ir reikia nukreipti savo dėmesį, kadangi būtent ten ir yra išeitis.

✨4. Priklausomo žmogaus šeimos nariai:
Dabar Jūs žinote, kas vyksta su Jūsų šeimos nariu, jis geria, nes nori pabėgti nuo vidinės kančios. Jeigu Jūsų artimas žmogus jau nebevartoja alkoholio, pirmiausiai jūs turite užduoti klausimą sau: KOKIĄ EMOCINĘ ATMOSFERĄ AŠ SUKURIU JAM? Ką aš skatinu? Pridedu malkas į laužą ar esu užjautus ir palaikantis ugniagesys? Ar aš jį palaikau? Kuo pasižymi mano palaikymas? Galbūt jūs kaltinate jį? Norite, kad jis būtų ne savimi, o toks, kokio jums jo reikia? Tiesiog pažiūrėkite į save, nes gali būti, kad nemalonių emocijų šaltinis esate būtent Jūs…. Aš nesakau, kad taip yra, aš sakau, kad tai įmanoma. Jeigu mano artimas žmogus nebevartoja alkoholio, o aš vartoju, apie ką tai viskas sako – aš esu ugniagesys ar padegėjas?

✨5. Tai KAS GI KALTAS šioje situacijoje? Ir apskritai šis žodis “kaltas” yra destruktyvus, nenešantis atsakymo. Galima kaltinti daug ką, tačiau pasižiūrėkime iš kitos pusės. Jeigu aš pradėjau studijuoti Universitete, pvz.: “Laimingas gyvenimas” ir po kursų užbaigimo netapau laimingas, kas kaltas? Universitetas? Dekanas? Dėstytojas? Valstybė? KAS? Jeigu aš 100% priimu atsakomybę už savo gyvenimą, ar gali egzistuoti faktoriai, kurie yra kalti? NE. Tai, kaip aš gyvenu, yra mano rankų darbas… Universitetas, kursai, knygos, seminarai, Indijos Guru – tai raktai -galimybės. Bet tik Jūs galite paimti šį raktą – galimybė ir atrakinti duris, ne taip gi? Kas už Jus gali tapti laimingas? Universitetas? Tai yra absurdas ir kuo anksčiau mes tai suvoksime, tuo anksčiau tapsime savo gyvenimo šeimininkais.

✨6. KOKIA IŠEITIS?
Yra dvi skausmo rūšys: pirma – fizinis skausmas, kurį mes patiriame, kai sužalojame ranką, sergame, kai skauda kuri nors kūno dalis. Antra rūšis – tai psichologinis skausmas, kurį aš vadinu “KANČIA”. Kančia tai 100% minčių kūrinys – kaip aš interpretuoju tam tikrą situaciją, taip ir jaučiuosi. Trumpai pasakius: ką ir kaip mąstai – toks ir susidėlioja gyvenimo fonas. Jeigu aš galėčiau nekurti savyje susierzinimo, pykčio, nusivylimo, baimės ir kitų nemalonių būsenų – kaip aš gyvenčiau? Ar man reikėtų kažkokių slopinančių medžiagų?

Galima padaryti išvadą : PAKEISK PROTĄ IR GYVENIMAS PASIKEIS. Iš dalies taip, bet dar nevisiškai…
Galima praeiti blaivybės kursus arba kitokius mokymus, ir laikinai, kol Jūsų galvoje dominuos atitinkamos mintys po jų, Jūs gyvensite puikiai, tačiau jeigu tą būseną nepalaikysite, ji su laiku praeis ir grįšite į senas vėžes…

Didžiausia mūsų klaida:
Mes nesirūpiname savo emocine, mentaline ir energetine savijauta.
Kam mes valome kiekvieną dieną dantis? Kad palaikyti atitinkama jų būklę. Kam mes valgome kiekvieną dieną? Kad palaikyti kūną, kad jis nenumirtų ir mums tarnautų. Kam mes vaikštome į darbą ar sportuojame? Kad pasirūpinti savo kūno išlikimu? TAIP. Mes kiekvieną dieną atlikinėjame tam tikrus ritualus ir mums tai visišai normalu, tačiau apie svarbiausius gyvenimo dalykus mes pamirštame.

Ką mes kiekvieną dieną darome, kad palaikyti savo emocinę ir mentalinę GERĄ SAVIJAUTĄ? Hmm, manau, kažką minimalaus arba išvis nieko. Štai Jums ir atsakymai į klausimus ,,NEŽINAU, KAS SU MANIMI VYKSTA, KODĖL TAIP YRA? KODĖL SUGRĮŽAU Į SENAS VĖŽES?” Kai aš kažką blogo suvalgau, mano kūnas apsinuodija ir atsiranda tam tikri simptomai. Lygiai tas pats vyksta ir su mentaliniu apsinuodijimu.

Pakeisti protą yra pakankamai nesudėtinga, tačiau šią naują proto būseną reikia išlaikyti, atlikinėjant tam tikrus dienos ritualus.
Mintys, emocijos ir energijos harmonijos – štai, ko mums visiems neužtenka, kad gyventi pilnatvėje, džiaugsme ir ramybėje.

Ką daryti?
Atkreipkite dėmesį į tai, kam jūs skiriate didžiausią dalį savo laiko. Pakeiskite savo gyvenimo prioritetus, pradėkite skirti laiką iš tiesų svarbiems dalykams, nuo kurių viskas priklauso. Nepergyvenkite dėl pinigų ar darbo. Atkreipkite dėmesį į kiekvieną žemės būtybę – jos visada suranda maisto, kad išgyventi. Kas neatsitiktų, Jūs ir Jūsų artimieji liksite gyvi, būtent tai ir yra svarbiausia. Maitinkite kiekvieną dieną ne tik kūną, bet ir savo protą atitinkamu maistu, kad kylančios mintys padėtų kurti džiaugsmingą ir laisvą gyvenimą. Apsupkite save bendraminčiais, kurie eina sąmoningumo keliu, kurie kaip ir jūs nori gyventi džiaugsme ir meilėje. Atsikratykite nuo visų jūsų gyvenime esančių dalykų, tempiančių jus žemyn ir neduodančių realizuoti savęs. Pasilikite tik svarbius dalykus.

Linkiu Jums nuraminti protą – tai geriausiai padaryti su rytinės ir vakarinės meditacijos pagalba.
Linkiu Jums ramybės ir džiaugsmo atmosferos, o jas jūs pasieksite su atitinkama literatūra, kursais ir žmonėmis, kurie jau taip gyvena.
Linkiu Jums nukreipti dėmesį nuo išlikimo į gyvenimą.
Linkiu rasti atitinkamą raktą ir pasinaudoti juo.
Linkiu Jums pabusti, kad nereikėtų ieškoti sąlygų gyventi taip, kaip norite Jūs.
Linkiu begalinės meilės, džiaugsmo ir ramybės.

Su meile, S. Filipovic.🙏💜

(Visited 32 times, 1 visits today)